ارائه خدمات املاک لوکس

مشاور و املاک پارس

سه‌شنبه 26 اردیبهشت 1396 ساعت 15:19

سیاست کنترل قیمت مسکن در دولت


بسیاری از کارشناسان مسکن و دست اندرکاران صنعت ساختمان بر این عقیده هستند که تک رقمی شدن نرخ تورم در کشور به دلیل رکود مسکن و کاهش خرید و فروش ساختمان های مسکونی و املاک مسکونی می باشد. باید در نظر داشته باشیم رکود مسکن می تواند یکی از عمده دلایل تک رقمی بودن تورم باشد.

آقای حمیدرضا مافی یکی از کارشناسان مسکن بر این باور است که اگر سیاست آتی دولت در حوزه مسکن و ساخت و ساز واحدهای مسکونی و املاک مسکونی مانند امروز ادامه دار باشد باید در نظر داشته باشیم که تنها راه حفظ تورم در کشور، کنترل قیمت مسکن و قیمت آپارتمان های مسکونی می باشد. وی بر این باور است که تک رقمی بودن تورم با خروج مسکن از گردونه اقتصاد، از بین خواهد رفت. در واقع اگر رکود مسکن و بخش ملک مسکونی را در نظر نگیریم نمی توانم شاهد تورم تک رقمی در کشور باشم.

وی در رابطه با نقش برجام در مسکن بیان نمود نباید انتظار داشته باشیم سرمایه گذار خارجی به یکباره بیاید و تحئلی در بازار مسکن ایجاد نماید و سرمایه خود را تماما در بخش مسکن و ساخت و ساز واحدهای مسکونی و املاک مسکونی وارد آورد.

ساخت و ساز واحدهای مسکونی، منازل مسکونی و آپارتمان های مسکونی نباید تنها به داخل کشور محدود شود. باید در نظر داشته باشیم آپارتمان ای مسکونی و ساخت و ساز ملکی می تواند به فراتر از ایران گسترش یابد و به ساخت و ساز واحدهای مسکونی در دیگر کشورها بیندیشیم.

منبع خبر

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.